Weg naar binnen

Er zijn mensen die heel hard aan zichzelf werken, sessies volgen, trainingen/cursussen volgen en op de een of andere manier toch in dezelfde valkuilen stappen of in dezelfde oude patronen blijven hangen. Met de daarbij horende emoties als frustratie, woede, onmacht, teleurstelling. Het gevoel van ‘ik heb al zoveeeeeeeel gedaan!’

Ik ken dat gevoel. Het frustreerde me enorm om te merken dat ik lange tijd in het oude patroon van zwaarte stapte. Terwijl er aan de andere kant zich ook een nieuw “persoon” ontwikkelde. Eén die krachtig is, wijs, tevreden en vreugdevol. Het heeft me lang bezig gehouden hoe het kwam dat ik en zoveel andere mensen met mij steeds terugvallen in dat oude patroon.

Eigen verantwoordelijkheid

Er zijn in ieder geval twee dingen die volgens mij een belangrijke rol spelen. Het eerste is eigen verantwoordelijkheid nemen voor je omstandigheden en je gevoel erover. Soms lijkt het of we eigen verantwoordelijkheid nemen, we bezoeken immers een arts, (fysio)therapeut of anders. Maar in hoeverre nemen we -dat waar we tegenaan lopen- in eigendom? Daarmee bedoel ik: in hoeverre nemen we er echt eigen verantwoordelijkheid voor of besteden we het (of een deel) uit aan een arts, therapeut of anderszins?

Of we doen braaf de oefeningen die de therapeut heeft meegegeven. Natuurlijk is dat al een mooie stap. Mocht jij jezelf in dit verhaal herkennen, vraag je dan eens af met hoeveel aandacht je oefeningen doet? En is het de oefening die het werk moet doen of jijzelf? Durf je echt naar binnen te gaan en te voelen wat er binnenin je gebeurt? En als je dat doet, durf en kan je dan ruimte geven aan evt. emoties, gevoelens, gedachten, pijn en andere lichamelijke sensaties die je tegenkomt? Zodat ze kunnen transformeren en de energie die vastgezet was, door het onderdrukken ervan, weer volledig kan stromen!

Ik nodig je uit om dit voor jezelf te onderzoeken, als je dat wilt. Oefeningen, tools, technieken en methodes zie ik slechts als “vervoermiddel” om naar binnen te gaan en contact te maken met jezelf. Met wie je werkelijk bent. Zodat jouw licht weer volop gaat schijnen van binnenuit, waardoor negatieve gedachten, overtuigingen en patronen in het licht komen. Je wordt je bewust en dan heb je een keuze. Blijf ik doen wat ik altijd gedaan heb of stap ik in het onbekende, dat waar de magie begint en alles mogelijk is?

Slachtofferschap

Het tweede wat mensen gevangen houdt, wat natuurlijk niet losstaat van bovenstaande gedachtengang, is: Ga je voor je gelijk of voor je geluk?

Laat die zin maar eens tot je doordringen. Als je merkt dat je voor je gelijk wilt gaan, dan blijf je hangen in slachtofferschap. Je maakt anderen/omstandigheden (buiten jezelf!) verantwoordelijk voor je geluk. Slachtofferschap kent vele gezichten. Ik noem er een paar: de klager (misschien wel het stereotype beeld van een slachtoffer), erkenning willen hebben, wraak nemen (bewust of onbewust), in een ivoren toren zitten, (zelf)haat, gevoelens en emoties onderdrukken en geen verantwoordelijkheid nemen.

Mocht deze tekst je irriteren of andere emoties in je oproepen, mooi! Geef ze de ruimte, zie het als een signaal om uit het slachtofferschap te stappen en je eigen regie terug te pakken. Zodat jij het leven kan leven waar je zo naar verlangt!

Mocht je daarbij ondersteuning willen, wees welkom voor 1-op-1 sessies of workshops en trainingen die jou helpen in bewustwording en tools aanreiken om zelf aan de slag te gaan.

Mocht je vragen hebben, neem gerust contact met me op. Ik ben graag een wegwijzer voor je op een weg die ik ook gegaan ben. Ik kan zeggen dat het meer dan de moeite waard is!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *